Auction 651

10 April 2024 14:00 - 13 April 2024

Los 1421

Los 1421
20, 50 en 2½ cent nrs. 24J, 27H en 33C als aantrekkelijke drie-kleurenfrankering op env. van 20 gr. met aangegeven waarde van 2450 gulden van Oldenzaal 18-4-1884 naar Nijmegen 18-4 met op az. twee mooie lakzegels. Tariefverklaring bijgevoegd
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1422

Los 1422
15 Cent nr. 23L (prachtex.), 20 cent nr. 24H (vrijwel prachtex.) en 50 cent nr. 27H (prachtex.) op zeer fris couvert van 18 gr. (rechts scheurtje, az. 5 mooie lakzegels) van Haarlem 12-10-1889 aangetekend 'via Kaapstad' naar Piquetberg 13-11-1889, een stadje ten noorden van Kaapstad (nu: Piketberg) in Kaap de Goede Hoop. Schitterende driekleurenfrankering met mooie, duidelijke afstempelingen naar een uitermate zeldzame bestemming! Tentoonstellingsstuk!
Einstiegspreis: € 500,00

Los 1423

Los 1423
15 Cent (2x) en 50 cent (2x) nrs. 23H (1 ex. zeer fraai, ander pracht) en 27G (beide prachtex.) op wat groter formaat envelop van 74 gr. van Veenendaal 6-8-1881 met aangegeven waarde van fl. 1027, 47½ (= 2127 francs) naar een heer in Huize Beyelich nabij Vallendar in het Koninkrijk Pruissen, 7-8-1881. De zegels zijn keurig met puntstempel 110 afgestempeld. Interessant tarief van 130 cent voor de specialist
Einstiegspreis: € 100,00

Los 1424

Los 1424
25 Cent nr. 26Ha in prachtpaar op prachtig bewaard gebleven adreskaart, met coupon, zonder vouwen, voor de verzending van een 'Callot' van ruim 2 kg van Amsterdam 16-2-1889 naar Luik. volgens tarief voor een pakket tot 5 kg, geldig van 1-4-1886 tot 1-10-1907
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1425

Los 1425
Binnenlandsche Postwissel (No. 55.) (vert. vouw) gefrankeerd met 5 cent voor het overmaken van een bedrag van 1½ cent (kosten 5 cent per fl. 12,50 of een gedeelte daarvan) afgest. punt 44 waarnaast kleinrond 'sGRAVENH:FLUW:BURGW: op 28-4-1891 12-1N lokaal verzonden met op az. 'sGravenhage 28-4-1891 2-3N. De strook zit er nog aan, met de boodschap dat de geadresseerde dit bedrag krijgt als 'een fooi wegens niet betaalde huishuur'
Einstiegspreis: € 300,00

Los 1426

Los 1426
Internationale Postwissel (No. 201.) (vert. vouw) gefrankeerd met 12½ cent voor het overmaken van een bedrag van 8,35 mark door afzender J.L. van Dieten, befaamd handelaar in postzegels, maar nog geen veilinghouder, te Rotterdam, op 4-11-1891 naar een postzegelhandelaar in Luxemburg
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1427

Los 1427
Twee bk. G14 met naamstempels Nieuwerkerk, een uit Zuid-Holland (1879), de ander uit Zeeland (1881)
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1428

Los 1428
Nieuwjaarskaart met op adreszijde o.a. bedrukt met 'postzegel / 1 / cent'. De afzender dacht wellicht dat het port bij de aanschafprijs was inbegrepen en verzond de kaart van Odoorn 1-1-1886 naar Borger, alwaar de kaart ten onrechte niet is beport. Curieus! Ex Veraart
Einstiegspreis: € 100,00

Los 1429

Los 1429
Mengfrankering. Willem III-zegels van 7½ en 22½ cent, en Hangend Haar-zegels van 3 (2x) en 15 cent nrs. 20, 25, 34 (2x) en 39, tezamen 51 cent (1 cent te veel) op couvert van 19 gram van RotterdamStnBeurs 2-3-1893 aangetekend en per expresse naar Parijs 3-3. Tarief: port 2x 12½ + R-recht 10 + expresse 15 = 50 cent. Prachtige 4-kleurenfrankering!
Einstiegspreis: € 150,00

Los 1430

Los 1430
Militair tarief. Envelop gefr. met 5 cent nr. 35 naar de Europees fuselier (soldaat die geweerschutter is) Siebe Dirks met stamboeknummer 71639, van Harlingen 7-7-1896 rechtstreeks per stoomschip naar Indië, over Weltevreden 16-8 en Soerabaja 18-8 naar Malang 19-8, doorgezonden via Soerabaja 20-8 (violet ms = Makassar) naar Makassar 28-8, waar fuselier Dirks de envelop wat ruw heeft geopend. Schaars poststuk!
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1431

Los 1431
DUIVENPOST. Klein zeer dun papiertje van ca. 10,5 x 4,5 cm waarop berichtje voor een luitenant-kolonel te Den Haag, verzonden per postduif, opgelaten op 4-8-1896 aan boord van de stoomschoener 'Zeehond', met precieze coördinaten, door de heer De Riemer, oprichter van het Rijkspostduivenstation te Den Helder. Op de ene kant de boodschap voor de geadresseerde, op de andere kant o.a. in violet tweeregelig stempel RIJKS-STATION DEN HELDER. De duif is door het slechte weer uit koers geraakt en in Hamburg terechtgekomen, en op 7-8 teruggekomen. Uitgebreide informatie bijgesloten
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1432

Los 1432
Firma-couvert (az. 5 mooie lakzegels) van 13 gram met aangegeven waarde van fr. 10.000 gefr. met Bontkraagzegels van 15c, 20c (2x), 22½c, 50c (2x) en 1 gld, tezamen 227,50 cent, van Utrecht 24-1-1916 via Londen 26-1 naar Parijs 28-1. Kwalitatief prachtige envelop met spectaculaire Bontkraagfrankering, niet rechtstreeks maar via Londen verzonden naar Parijs. Liefhebbersstuk!
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1433

Los 1433
Telegramcouvert gefr. met 3 cent Bontkraag nr. 57 (zeer fraai), lokaal verzonden te Amsterdam 17-6-1905 met op az. ook rondstempel Rijkstelegraaf/Amsterdam 17-6-1905. Schaars poststuk!
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1434

Los 1434
Complete adreskaart voor de verzending van 3 postpakketten van 3700, 3750 en 3900 gram, met prachtige Bontkraagfrankering van 12½ cent, 15 cent, 50 cent in paar en 1 gulden in paar, van Eindhoven 14-3-1902 via Oldenzaal-Station 15-3 over Rheine 15-3 en Eydtkuhnen 18-3 naar St. Petersburg 19-3-1902. Decoratieve kaart met schaarse bestemming!
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1435

Los 1435
Scheepsramp. Het S.S. Berlin op weg van Harwich 20-2-1907 naar Hoek van Holland liep op 21-2 tijdens hevige storm op golfbreker en verging. Envelop met inhoud waarop tweeregelig 'BESCHADIGD DOOR RAMP / HARWICH BOOT, naar Amsterdam 24-2-1907
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1436

Los 1436
Env. (az. 2 lakzegels) van Toronto 17-3-1914 via Rotterdam/Centr. Station 6 3-4-1914, waar de envelop is geopend want deze 'bevat geld' (daaronder T 30 geschreven, maar weer doorgehaald), gesloten met een etiket 'Spoorwegpostkantoor. No. 2.', naar Utrecht 3-4-1914, daar doorgezonden naar Dinxperlo 5-4-1914 (az. prachtig grootrond)
Einstiegspreis: € 75,00