Auction 651

10 April 2024 14:00 - 13 April 2024

Los 1373

Los 1373
Kortebalk MURMERWOUDE (Fr.) op 5 cent nr. 19. Vrijwel prachtex. met mooie afst. van dit stempel, dat pas op 19 juni 1929 in gebruik werd genomen (Zie: Cees Janssen, KBPK 2223)
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1374

Los 1374
92 = Rozendaal op 15 cent nr. 6. Zeer fraaie zegel met prachtige afdruk van dit op deze zegel uitermate zeldzame puntstempel. Volgens Vleeming in SC. p.200 en Jans, p.556 slechts 1 afdruk bekend!
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1375

Los 1375
140 = Laren op 5 cent nr. 19. Prachtex. met volledige afst. Keur Koopman
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1376

Los 1376
140 = Laren op 15 cent nr. 23. Vrijwel prachtex. met prima afst. Keur Koopman. € 350
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1377

Los 1377
155 = KAMP BIJ ZEIST op 5 cent nr. 19L. Zeer fraaie zegel, iets flets en met enkele kleine vouwtjes, overigens prima en met duidelijke afst. Zeldzaam! Attest Vleeming (2013). € 1250
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1378

Los 1378
159 = KAMP BIJ MILLIGEN op 5 cent nr. 19H. Prachtex. met ideale afst. € 250
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1379

Los 1379
159 = Kamp bij Milligen op 5 cent nr. 19. Prachtex. met nagenoeg volledige afst. Keur Koopman
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1380

Los 1380
159 = Kamp bij Milligen op 15 cent nr. 23. Prachtex. met mooie, scherpe afst. Schaars op deze waarde! Keur Koopman. € 500
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1381

Los 1381
186 = Dedemsvaart op 5 gulden Postbewijs. Prachtex. met wat lichte, overigens mooie, volledige afst. Slechts 3 op de 5 gulden bekend (Jans, p.557)
Einstiegspreis: € 200,00

Los 1382

Los 1382
222 = Terschelling op 22½ cent nr. 25. Prachtex. met mooie, duidelijke afst. Schaars op deze waarde! € 350
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1383

Los 1383
222 = Terschelling op 50 cent nr. 27. Vrijwel prachtex. met ideale afst. Schaars op deze waarde! Keur Koopman. € 400
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1384

Los 1384
Stom puntstempel van Italië op 5 cent nr. 19. Zie: Jans, p.132
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1385

Los 1385
Op perkament geschreven brief 'De dato 1599 den 9 ockt', 'die betaelt wordt mit de reiz Braspenninck'. Mogelijk was een braspenninck een munteenheid van 1,25 stuiver, waarmee men in die tijd in de brasserie juist 1 stevige pint kon drinken (zie: K. Lemmens, Rekenmunt en courant geld, 1998, p.32-33)
Einstiegspreis: € 75,00

Los 1386

Los 1386
Complete, frisse brief (az. lakzegel) op 19-2-1811 geschreven te Roxenisse (in 1857 opgeheven), afgest. met naamstempel Herkingen in zwart, type Masson, met portnotitie in rood krijt, naar (den) Haag
Einstiegspreis: € 50,00

Los 1387

Los 1387
MILITARIA. SLAG BIJ WATERLOO. Complete, zeer frisse brief geschreven in Braine le Comte 1-6(-1815) (tussen Brussel/Bruxelles en Bergen/Mons) door Otto, de zoon van de geadresseerde, luitenant-generaal Leopold Graaf van Limburg Stirum te Amsterdam, met op de vz. portnotitie '5' (stuivers) en in zwart tweeregelig stempel 'Gen=aal Postkantoor / te Velde.' (PEP2.M360). Zoon Otto schrijft in het Frans zijn vader over het naderende treffen met Napoleon. Prachtige brief met een uiterst zeldzaam stempel en van grote (post)historische waarde!
Einstiegspreis: € 750,00

Los 1388

Los 1388
Gezuiverd. Frisse brief geschreven te Havana op 14-11-1831 per kofschip 'Eendragt' naar Texel, daar gezuiverd en voorzien van het stempel met paraaf van de visitateur G. Robijn 'Marine/Gezuiverd G Robijn' (PEP2.ZU118) over Den Helder (rood 'Den Helder/Zeebrief', PEP2.Z135) naar de firma Loopuyt & Co. te Schiedam, met op de vz. portnotering '60', op de az. aankomststempel Schiedam 19-12(-1831)
Einstiegspreis: € 150,00