next >1|2|3|4|5|6|...|32

Lot 500

Lot 500
1590 Het turfschip van Breda. Vijf mannen in een bootje. / Vijfregelig opschrift onder wapenschild en Nederlandse leeuw met zwaard en pijlenbundel. AR gegoten 39, met oud vermeille en draagoog. vL I-409; JMP 1953, pag. 22, nr. 23. Zeer fraai.
Estimate: € 75,00

Lot 501

Lot 501
(1623) Gedenkpenning der Zeven Vereenigde Provinciën. De Nederlandse leeuw met geheven zwaard en pijlenbundel naar links. Omschrift: DISCORDIA MAXIMÆ DILABVNTVR / Zeven provinciewapens door lint aan elkaar verbonden. Omschrift: CONCORDIA RES PARVÆ CRESCVNT. Ter weerszijden van het wapen van Groningen en Ommelanden: CUM. PRIV: AR 56,6 [43,73 gr.]. Vgl. DPR I-893; vgl. KPK 568. Van de hoogste zeldzaamheid. Prachtig. N.B. In tegenstelling tot Dirks Penningkundig Repertorium en KPK draagt deze penning geen jaartal en de omschriften zijn verwisseld. Ondanks verwoede pogingen zijn wij deze penning nog nergens anders tegengekomen.
Estimate: € 1.500,00

Lot 502

Lot 502
1655/1659 Amsterdam. Opening nieuw stadhuis. Gezicht op het stadhuis en de Nieuwe Kerk. / Gezicht op Amsterdam vanaf het IJ. Stedenmaagd met twee leeuwen in Hollandse tuin. Het geheel in een krans van burgemeesterswapens. Met randschrift. AR 70 [98,72 gr.]. vL II-399.1. G. Pooll. Diverse randbeschadigingen + boorgaatje in rand. Zeer fraai / prachtig.
Estimate: € 500,00

Lot 503

Lot 503
1667 Vrede van Breda en alliantie tussen Engeland en de Nederlanden. Engels en Nederlands schip gebroederlijk naast elkaar op kalme zee. / Wapens van Engeland en Nederland, door lint verbonden, onder lauwerkrans. Op lint in afsnede: BRITAN: BATAV: PAX AR 44 [31,07 gr.]. vL II-559.4; MI I-534.184; KPK 993; Pax 267. Chr. Adolfszoon. Vrijwel prachtig. N.B. Ex veiling 4 Laurens Schulman, mei 1990, kavel 757
Estimate: € 400,00

Lot 504

Lot 504
1672 Moord op Johannes & Cornelis de Witt. Borstbeelden van de gebroeders elkaar aankijkend. / Negenkoppig monster verscheurt de broers. Jaartal in chronogram in afsnede. “AVRY F” links onder langs de binnenrand. AR 71,8 [98,69 gr.]. Vgl. vL III-87.1; KPK 1073. Donker goudgeel patina, minieme krasjes boven de hoofden voorzijde. Prachtig / FDC.
Estimate: € 500,00

Lot 505

Lot 505
1672 Moord op Johannes & Cornelis de Witt. Dubbelportret naar rechts. / Achtregelig gedicht. Randschrift: * VIOLENTA MORTE DELETI HAGÆ COMITIS 20 AVG: AO• 1672 AR 48,5 [41,98 gr.]. vL III-87.3; KPK 1081. Egaal patina. Prachtig.
Estimate: € 100,00

Lot 506

Lot 506
1696 Aansprekersoproer te Amsterdam. Neptunus met drietand op zeewagen bestrijdt de wind. / Nest met ijsvogels op kalme zee met ondergaande zon. De grote penning voor de officieren. AR 58,2 [78,04 gr.]. Vgl. vL IV-161.1; DPR II-2425d; KPK 1821. Jan Luder. Vrijwel prachtig.
Estimate: € 300,00

Lot 507

Lot 507
1696 Aansprekersoproer te Amsterdam. Neptunus met drietand op zeewagen bestrijdt de wind. / Nest met ijsvogels op kalme zee met ondergaande zon. Ingeslagen ‘A’ onder jaartal. De middelgrote penning voor de onder-officieren. AR 49,8 [48,16 gr.]. Vgl. vL IV-161.2. R. Arondeaux. Zeer fraai / prachtig.
Estimate: € 150,00

Lot 508

Lot 508
1696 Aansprekersoproer te Amsterdam. Neptunus met drietand op zeewagen bestrijdt de wind. / Nest met ijsvogels op kalme zee met ondergaande zon. De kleine penning voor de schutters. AR 39,2 [25,13 gr.]. Vgl. vL IV-161.3. R. Arondeaux. Prachtig.
Estimate: € 80,00

Lot 509

Lot 509
1697 Vrede van Rijswijk – kleine loterijpenning van Muiden. Staande Barmhartigheid beschermt moeder met kind. Duif links van Barmhartigheid. Zonder I.L.F. in afsnede. / Brandend wapentuig boven altaar met Muidens wapen. AR 20,8. vL IV-190.2; Pax 345. (Jean Luder). Prachtig / FDC.
Estimate: € 30,00

Lot 510

Lot 510
1712 Eeuwfeest drooglegging Beemster. Wapenschild van het Gewest met ‘Beemster Bul’ gehouden door een leeuw. Rondom de wapenschilden van de Heemraden, Dijkgraaf, Baljuw en Gewesten Holland en West-Friesland. / Dertienregelig opschrift. AR 61 [91,59 gr.]. vL IV-652; KPK 2286. De Wijs. Licht opgewreven en miniem putje veld keerzijde. Prachtig. N.B. Ex veiling 6 Laurens Schulman, april 1991, kavel 1027 (daar abusievelijk vermeld ‘2e Eeuwfeest’)
Estimate: € 350,00

Lot 511

Lot 511
1737 Inhuldiging prins Willem IV en Anne van Oranje tot heer & vrouwe van Breda. Het echtpaar in zegewagen getrokken door een leeuw en eenhoorn. Twee genii met stadswapen daarboven. / Twee prinselijke wapenschilden onder kroon, gehouden door twee leeuwen. AR 41,3 [29,52 gr.]. VvL 117; MI II-519.74. N. van Swinderen. Goudgeel patina. Bijna FDC.
Estimate: € 150,00

Lot 512

Lot 512
1743 Haarlem. Pieter van der Camer 20 jaar burgemeester. Gehelmd wapenschild op twee gekruiste fasces. / Zittende Deugd met roer en spiegel onder hemellicht. AR 55 [61,91 gr.]. VvL 182; KPK 2641. M. Holtzhey. Iets onregelmatige rand en licht opgewreven, anders prachtig.
Estimate: € 125,00

Lot 513

Lot 513
1759 Brussel. Minister Cobenzl, ridder v/h Gulden Vlies. Borstbeeld naar rechts. / Opengeslagen boek binnen ketting v/h Gulden Vlies. AR 33,4 [13,82 gram]. De Coster 816. J. Roettiers. Prachtig.
Estimate: € 100,00

Lot 514

Lot 514
1766 Inhuldiging prins Willem IV als erfstadhouder. Borstbeeld van Willem met militaire versierselen naar links. / Quasi wapenschild van de Republiek omgeven door zeven provinciewapens. Æ 38. VvL 385. Prachtig.
Estimate: € 25,00

Lot 515

Lot 515
1767 Beloningspenning Amsterdamsche Mij. tot Redding van Drenkelingen. Drenkeling wordt gered; de Dood verjaagd. / Inscriptieruimte. Op naam van: BERNH. COENR. VOIGTING, LANDSMEER 1797. AR 35,6 [16,49 gr.]. VvL 399. J.G. Holtzhey. Zeer fraai / prachtig.
Estimate: € 150,00
next >1|2|3|4|5|6|...|32